Idzie zima, idzie smog.

658 0

Niestety w Polsce nie możemy się pochwalić czystością powietrza, którym oddychamy. Co jak co, ale gdy nadchodzi jesień i zima, to w niektórych miejscach powietrze nie jest złe, a tak naprawdę iście fatalne. Wykresy wykresami, ale pamiętajmy, że tak zanieczyszczone powietrze ma spory wpływ na nasze zdrowie i życie. Czy możemy coś z tym zrobić? Czy można jakość polepszyć jakość powietrza przynajmniej w swoim domu/mieszkaniu? Sprawdźmy to.

Koniec z kopciuchami

Smog pojawia się najczęściej zimą. Wówczas właśnie zaczyna się sezon grzewczy. Niestety w Polsce sporo osób jeszcze ogrzewa swoje mieszkania oraz domy piecami węglowymi. Piece te mają to do siebie, że nie tylko pali się w nich węglem, ale tak naprawdę wszystkim, co tylko popadnie. Jest to sytuacja nie do przyjęcia. Spacerując zimą po mieście, widzimy kłęby czarnego dymu, które wydobywają się z kominów. Jest to nie do przyjęcia. Każda osoba, która postępuje w ten karygodny sposób, truje nas i ma nasze zdrowie na sumieniu. Warto zatem zrobić w końcu spory krok w kierunku likwidacji kopciuchów. Ma to ogromny wpływ na polepszenie jakości powietrza, którym oddychamy.

Bardzo ważne jest także to, aby ograniczyć spaliny samochodowe. Cieszy nas to, że powstaje coraz więcej modeli samochodów elektrycznych. Nie trują one powietrza. Wiadomo, że z samochodu nikt nie zrezygnuje. Jednak nad zmianą samochodu na ten z silnikiem elektrycznym można pomyśleć. Wkrótce niektóre kraje wprowadzą zakaz poruszania się spalinowymi samochodami. W Polsce, póki, co nic takich zmian nie zapowiada. Bardzo ubolewamy nad tym, że w naszym kraju mało co się dzieje w kierunku tym, aby polepszyć jakość naszego powietrza.

Oczyść swoje powietrze

Na całe szczęście na stronie https://hydrotermo.pl/ możemy znaleźć świetne oczyszczacze powietrze. W urządzenia te powinny zainwestować osoby, które tak naprawdę mieszkają w regionach szczególnie narażonych na smog. Jakie to miejsca? Na pewno trzeba tutaj wymienić województwo śląskie, jak i małopolskie.

Oczyszczacze powietrza nie są urządzeniami wbrew pozorom bardzo drogimi. Raczej jest to cena przystępna. Co więcej, można znaleźć oczyszczacze bardzo tanie, w normalnym przedziale cenowym, jak i te bardzo drogie. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy określić budżet, którym dysponujemy, a na pewno znajdziemy takie urządzenie, które będzie się w nim mieściło. Możemy być tego pewni.

Ważny jest także rozmiar oczyszczacza powietrza. Nie należy do niego podchodzić w ten sposób, że mając duże mieszkanie, musimy wybrać ten największy. Na każdym oczyszczaczu znajdziemy informacje, jaką powierzchnię maksymalną jest w stanie oczyścić. Jest to powierzchnia podana w metrach kwadratowych. Ważne się tym parametrem właśnie sugerować.

Niektóre oczyszczacze powietrza wyglądają zupełnie jak inne urządzenia. Mają bardzo designerski wygląd i można je pomylić z czymś całkiem innym. Bardzo nas to cieszy, ponieważ nie każdy lubi nieestetyczne urządzenia w salonie, czy też w innym pomieszczeniu naszego domu lub mieszkania.

Dodaj komentarz