Jak dopasować wystrój wnętrza do tarasu jesiennego? Pięć praktycznych wskazówek.

1607 0

Jesień! Dni stają się coraz krótsze. Coraz trudniej będzie cieszyć się zewnętrznym tarasem. A szkoda, bo tak dobrze go zaaranżowałeś. Bez frustracji! Kilka wskazówek i odrobina wyobraźni pozwoli Ci nadal cieszyć się tarasem przez całą jesień i sprawi, że będzie on prawdziwym przedłużeniem Twojego wnętrza. Będziesz mógł nadal używać go w 100%, a nawet cieszyć się nim tylko patrząc na niego!

1 – Rozszerzenie oświetlenia na tarasie.

Aby nadal cieszyć się swoim tarasem od wewnątrz, idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie lamp lub wianków, które ogrzeją otoczenie i nadadzą mu ciepły wygląd. Do projektowania i minimalistycznego oświetlenia nie wahaj się użyć praktycznego i ekonomicznego światła słonecznego, które możesz zainstalować bezpośrednio wśród roślin. Można również dodać reflektory punktowe, oświetlenie ścienne lub zintegrowane oświetlenie LED, które nadadzą styl i rozproszą różne osie oświetlenia. Aby uzyskać bardziej intymny i ciepły styl, należy bawić się stonowanym oświetleniem przy użyciu cieplejszych źródeł światła, takich jak wiszące lampy lub girlandy. Możesz również zdecydować się na wolnostojące oprawy oświetleniowe, które pierwotnie były używane do dekoracji wnętrz, ale które wniosą właśnie ten przytulny akcent, który sprawi, że Twój taras będzie kontynuacją Twojego salonu.
Świece i lampy, o bardziej tradycyjnym wyglądzie, nadadzą Twojemu tarasowi wiejskiego charakteru. Pomnóż kształty i rozmiary i ukryj je trochę wszędzie, aby uzyskać relaksującą i ciepłą atmosferę.

Zaletą dbania o oświetlenie zewnętrzne jest wreszcie to, że pozwala ono na powiększenie przestrzeni wewnętrznej, czyniąc dom bardziej przestronnym. Uspokaja wygląd zewnętrzny i jest integralną częścią stylu i elementów dekoracyjnych, podobnie jak rośliny i meble ogrodowe.

2 – Udekoruj swój taras jesiennymi roślinami.

Jesień to idealny czas, aby uatrakcyjnić swoje patio bylinami, które są wytrzymałe przez cały rok i kwitną do późnej jesieni. Rośliny te dają dużą swobodę w dekorowaniu wyglądu zewnętrznego. Używane w donicach, wiszących roślinach, ogrodach skalnych lub na grządkach, wnoszą styl i kolor na Twój taras. Użyj białego lub różowego wrzosu, aby uzyskać miękki i poetycki styl. Rośnij trawę, aby nadać jej objętość i wprowadzić odrobinę dodatkowej radości do Twoich rabat kwiatowych. Cyklamen i inne chryzantemy przyniosą odrobinę jaśniejszych kolorów.

Prościej mówiąc, można również umieścić na małym stoliku do kawy, kilka pojemników w różnych stylach i kolorach, w ceramicznym lub naturalnym kamieniu, w połączeniu z akcesoriami takimi jak świece lub konewka, aby stworzyć naturalny i poetycki wystrój. Użyj wysokiej drewnianej sadzarki i umieść w niej mieszankę roślin dla bardziej kapryśnego wystroju. Na koniec należy dodać krzewy takie jak dereń, jarzębina, pigwa, których kolorowe gałęzie z pewnością przyciągną uwagę i obudzą Twój taras. Można zasadzić również krzewy jagodowe, które przetrwają całą zimę.

3 – Rozjaśnij wygląd zewnętrzny za pomocą przedmiotów dekoracyjnych.

Nie ma nic smutniejszego niż pusty taras w zimie: uporządkowaliśmy meble ogrodowe, przykryliśmy rośliny i pozbyliśmy się wszystkich przedmiotów, które sprawiły, że latem było tak ciepło. Pozbądź się tych przyzwyczajeń, nadanie stylu swojemu tarasowi jesienią nie jest bardzo skomplikowane!

Wyjmujesz swoje garnki i organizujesz ekspozycje pojemników z różnymi stylami i materiałami. Wybierz garnki o surowym wyglądzie jak cement lub beton, aby nadać im nowoczesny i designerski styl. Preferują drewno dla naturalnego i autentycznego stylu. Przejrzystość również ma swój urok. Dekoracje te mogą być umieszczone na podłodze, na ładnym stole zewnętrznym lub podwieszone – nic bardziej nowoczesnego.

Aby podkreślić sezonowość, zdecyduj się na jesienne kompozycje na bazie cukinii, kabaczków i dyni, które są bardzo modne w tym sezonie: żółty, pomarańczowy, zielony, zdobią Twoje tarasy i balkony. Wreszcie, jeśli masz ławkę lub ładny leżak, nie wahaj się wyciągnąć warkoczyki i poduszki. W ciągu dnia i wczesnym wieczorem zapewnią ciepło i komfort na Twoim tarasie i pozwolą Ci cieszyć się dłużej tą przestrzenią na zewnątrz wciąż bardzo przyjemną.

4 – Ogrzej swój taras za pomocą oryginalnych źródeł ciepła.

Jednym z powodów, dla których jesienią opuszczamy nasze tarasy, jest nadejście zimna. Dlatego pomyśleliśmy o praktycznych i estetycznych rozwiązaniach, które pozwolą Ci cieszyć się świeżym powietrzem we wszystkich porach roku. Cóż może być bardziej przyjaznego i pocieszającego niż tradycyjny ogień drzewny? W tym celu należy wybrać bardziej bezczelny kominek i dostosować jego styl do własnego gustu: od najbardziej rustykalnego modelu, kominek kamienny wykopany w ziemi, po najbardziej designerski model, ze stali podgrzewanej etanolem, te kominki zagwarantują Ci styl i ciepło przez cały rok.

Wreszcie, gazowy lub elektryczny grzejnik tarasowy, w kształcie słupa totemowego lub lampy podłogowej, również przedłuży Twoje letnie wieczory. Grzejniki te są obecnie raczej wzornictwem i nadają nowoczesny wygląd zewnętrzny. Przyczyniają się one do tego, że Twój taras staje się dodatkowym pomieszczeniem, którym Twoi goście będą mogli cieszyć się dłużej. Jest to tym bardziej prawdziwe w przypadku palaczy, którzy będą korzystać z przyjemnego i komfortowego miejsca do palenia, tak jak chcą!

5 – Dodaj altanę lub pergolę dla uzyskania przytulnego efektu.

Jest to kolejny sposób na prawdziwe rozszerzenie wnętrza poprzez uczynienie z tarasu dodatkowego pokoju. Aby to zrobić, należy zdecydować się na drewnianą pergolę w naturalnym, „wiejskim szyku” stylu. Można ją ozdobić pnączami, które posadzi się wiosną, oraz lekkimi wiankami, które nadadzą jej estetyczny i romantyczny wygląd. Możesz również wybrać altanę z kutego żelaza, stali, płótna ozdobionego zasłonami lub aluminium na współczesną stronę. Te elementy umożliwią Ci przejście na taras w każdą pogodę.
Masz więc wybór, aby Twój taras stał się miejscem relaksu i komfortu, tak samo przyjemnym jak pokój w Twoim domu. Nie wahaj się wcześniej zastanowić nad stylem, który chcesz do niego wnieść, aby mieć pewność, że dokonasz odpowiednich ustaleń i unikniesz niepotrzebnych zakupów.

Dodaj komentarz