Jak „ogrzać” swoje wnętrze bez przerabiania wszystkiego?

721 0

Dekoracja to twój najlepszy sprzymierzeniec, który w mgnieniu oka zmieni twój dom! Gdy nadejdzie chłodniejsza pogoda, szybko odkryjesz, jak ogrzać swój dom bez konieczności ponownego robienia wszystkiego!

Jak ogrzać wnętrze bez konieczności przerabiania wszystkiego?

W dekoracji, to nie tylko temperatury pozwalają na ogrzanie wnętrza. Lato i zima, ale szczególnie w zimie, miło jest mieć ciepłe, przyjazne, przyjazne wnętrze, w którym lubisz spędzać czas z rodziną lub przyjaciółmi. Skandynawowie zrozumieli to tak: to słynny „higgelig”, nieprzetłumaczalna na język polski nazwa, która przekłada się na poszukiwanie przyjemnego i dobrego samopoczucia. Ten pomysł? Tworzysz kokonowe wnętrze, mieszając kolory i materiały, aby Twój dom był tak przytulny, jak chcesz.

Istnieje wiele wskazówek i sztuczek, które rozgrzewają atmosferę pokoju bez konieczności przerabiania wszystkiego. Pierwszą rzeczą, o której należy myśleć, są kolory, ale ważny jest również wybór materiałów. Na koniec można skorzystać z drobnych akcesoriów, które zmienią atmosferę pomieszczenia.

Więcej koloru.

Aby ocieplić atmosferę pomieszczenia, kolor jest niewątpliwie ważnym elementem. Powinieneś używać jasnych, ciepłych kolorów, jeśli chcesz, aby Twoja dekoracja była bardziej dynamiczna lub, przeciwnie, jasnych tonów, takich jak pastele i neutrale, aby ją uspokoić. To wszystko jest kwestią pragnienia i refleksji nad funkcją pomieszczenia. Nie zapominajcie, że to wszystko zapewni wam dobre samopoczucie. Harmonia zamiast zbyt wielu kolorów. Zasada do zapamiętania: nie należy mieszać więcej niż 3 kolorów w jednym i tym samym pomieszczeniu. Pomyśl również o wykorzystaniu koła chromatycznego do uzyskania harmonijnych kolorów.

Wskazówka dotycząca dekoracji. Aby nie popełnić błędu po „stronie koloru”, jednym z rozwiązań jest wybranie lekko przyciemnionego odcienia. Zamiast cytrynowej żółci, możesz preferować musztardę, jabłko zielone.

Kontrastujące materiały.

Praca z materiałami jest tak samo ważna jak praca z kolorami. Istnieją materiały znane jako ciepłe, takie jak drewno i włókna naturalne, oraz inne znane jako zimne, takie jak płytki lub szkło. Do ogrzania wystroju pomieszczenia, które jest trochę zimne, wystarczy dodać elementy takie jak mały stół z drewna i stali lub wygodne siedzisko z miękkiej tkaniny o zaokrąglonych kształtach.

Dobrze wiedzieć: Imitacja „drewna”, parkiet laminowany i lub linoleum jak parkiet szkliwiony są materiałami „neutralnymi” i nie rozgrzewają atmosfery. Dlatego warto zdecydować się na dywany miękkie: oprócz wyznaczania przestrzeni życiowej, będą one bardzo przyjemne dla stóp! To ekonomiczne rozwiązanie natychmiast zmienia Twoje wnętrze.

Akcesoria dekoracyjne.

Szybkim i łatwym sposobem na ogrzanie pomieszczenia może być wybór zestawu drobnych akcesoriów dekoracyjnych i harmonijne ułożenie ich w pokoju. Pomyślmy przede wszystkim o elementach tekstylnych, takich jak warkocze czy poduszki, które zostaną umieszczone na łóżku lub sofie i które zaproszą Cię do zwijania, ale także o wazonach, w których ułożysz kilka gałązek liści, a na koniec o świecznikach. Świece z ich dość ciepłymi światłami zawsze będą sprzymierzeńcem naszych wieczorów.

Wskazówki dotyczące dekoracji. Wzory mają również moc ogrzania każdego pomieszczenia: tapety, tkaniny, nie bój się dodać kilku dotknięć bez zwielokrotnienia wzorów.

Zrozumiałeś, że nie trzeba wiele, aby podnieść atmosferę pokoju o kilka stopni: trochę koloru, harmonii, ciepłych materiałów i kontrastu. Zostanie to osiągnięte poprzez dodanie kilku małych, wygodnych mebli wykonanych z naturalnych materiałów i wielu akcesoriów.

Dodaj komentarz