Kanapa, sofa, czy tapczan? Co wybrać do salonu?

837 0

Podczas urządzania salonu bardzo często stajemy przed wyborem odpowiednich mebli wypoczynkowych. W sklepach meblowych można znaleźć kanapy, sofy, czy też tapczany w wielu różnych wydaniach. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, ale które najlepiej sprawdzi się w salonie?

Sofa, kanapa i tapczan – wyposażenie pokoju dziennego

Często w ten sposób zamiennie nazywa się te same meble do salonu. Jednak może być to mylące. Czym się one różnią? Największą różnicą jest skrzynia znajdująca się w bazie mebla. W przypadku sofy zauważalny jest jej brak. Jest to lekki mebel o obłych kształtach – przede wszystkim siedzisku i oparciu. Zarówno tapczan, jak i kanapa to mniej zgrabne, lecz często bardziej praktyczne meble pokojowe. Ich ogromną zaletą jest to, że można w nich przechowywać różne rzeczy – zazwyczaj jest to pościel. Często jednak różnice te się zacierają, a wszystkie określenia na dostępne meble stosowane są zamiennie. Funkcjonalność tych mebli często jest również podobna, co sprawia, że łatwo każdy z klientów może znaleźć coś dla siebie – również, jeśli produkt będzie używany do spania.

Sofa w salonie

Lekka i zgrabna sofa doskonale sprawdza się w wielu salonach. Jej kompaktowy kształt sprawia, że łatwo można ją wykorzystać nawet przy niewielkim metrażu.  Najczęściej jest to produkt, na którym wygodnie mogą się zmieścić dwie, maksymalnie trzy osoby. Jednak nie jest to zasadą – obecnie luźno się podchodzi do nazewnictwa tego typu wyposażenia, a ich design może uciekać sztywno ustalonym ramom. Tego typu meble do pokoju dziennego jednak mogą zapewniać za mało miejsca do siedzenia. W takiej sytuacji dobrze jest do niej dostawić także fotele. W ten sposób łatwo można stworzyć wygodną strefę wypoczynkową. W sklepach dostępne są kolekcje przodujących producentów – zakup w ramach jednej serii ułatwia stworzenie jednolitej aranżacji. Sofy do salonu można znaleźć między innymi na https://domar.pl/kategorie/salon/

Tapczan w salonie

Tapczan lub kanapa, a także wersalka to meble wielofunkcyjne. Doskonale sprawdzają się one w sytuacji, gdy potrzeba dodatkowego miejsca do przechowywania. Często wyróżniają się one sporymi rozmiarami i cięższym designem, jednak nie jest to zasadą. Nowoczesne wzornictwo pozwala osiągnąć lekkość połączoną z funkcjonalnością. Ze względu na obecność skrzyni najczęściej tego typu meble salonowe dodatkowo się rozkładają. W połączeniu ze stabilnością i często większymi rozmiarami sprawia to, że jest to świetne wyposażenie do spania. Sprawdzają się również w sytuacji, gdy salon pełni jednocześnie funkcję pokoju gościnnego lub sypialni, a obecność skrzyni ułatwia przechowywanie pościeli.

Narożnik w pokoju dziennym

Wygodne meble do salonu pozwalają stworzyć przestrzeń, w której miło się przebywa. Do takich z pewnością należą narożniki. Aranżacja z ich wykorzystaniem jest komfortowa, a sam mebel często pełni wiele funkcji. Do wyboru jest wiele różnych modeli. Z łatwością można więc znaleźć tego typu meble salonowe idealne pod kątem stylu czy rozmiaru. Warto zwrócić uwagę na modele z możliwością rozłożenia. Jeśli chętnie przyjmujemy gości lub salon pełni jednocześnie funkcję sypialni, narożnik z funkcją spania będzie idealnym wyborem. Zapewnia on dużo przestrzeni, a często także komfort nocnego wypoczynku. Do wyboru są także różne kształty – od standardowej, przypominającej literę L, po rozłożyste modele w kształcie litery U.

Dodaj komentarz