Kuchnia w stylu rustykalnym.

2274 0

Kuchnia w stylu rustykalnym wielu z nas kojarzy się z porankiem na wsi. I nic w tym dziwnego, ponieważ styl ten mocno nawiązuje do wiejskich tradycji. Niemal zachęca nas do wypicia porannej herbaty w przytulnym i ciepłym klimacie. Jeśli marzy Ci się stworzenie takiej atmosfery w swojej kuchni to poniżej znajdziesz praktyczne wskazówki, które ułatwią Ci zaaranżowanie sielskiej przestrzeni.

Podłoga w stylu rustykalnym.

Styl rustykalny to przede wszystkim drewno, które rzuca się nam od razu w oczy zaraz przy samym wejściu do kuchni. Dlatego też i w przypadku podłogi nasz wybór powinien paść na ten naturalny materiał. A skoro już o nim mowa to niemalże zawsze alternatywą pozostaje dla niego kamień, który i tutaj będzie idealnie współgrał z meblami i innymi dodatkami. Ostateczny wybór zależy zatem od naszych preferencji.

Akcesoria kuchenne i dodatki w stylu rustykalnym.

W tym przypadku nie musisz ponosić zbyt dużych inwestycji, ponieważ mile widziane są tutaj stare dodatki czy akcesoria, które dodatkowo podkreślają klimat wnętrza. Ważna kwestią jest także ich ilość – im jest ich więcej, tym lepiej. W takiej kuchni mogą pojawić się gliniane naczynia, wiklinowe koszyki, a nawet lampy naftowe. Nad stołem, na którym pojawi się koronkowy obrus możemy powiesić garnki, a na parapetach ustawić ozdobne wazony. I choć w takich wnętrzach dzieje się dość dużo to dzięki temu są one niezwykle przytulne.

Kolorystyka w stylu rustykalnym.

Kuchnia w stylu rustykalnym powinna charakteryzować się przede wszystkim naturalnymi kolorami. Nie mogą nas one przytłaczać. Dlatego też najlepszym wyborem będzie biel, beże czy jasne brązy. Takie kolory będą stanowiły idealne tło dla wielu dodatków i akcesoriów kuchennych.

Meble w stylu rustykalnym.

Idealnie sprawdzą się tutaj meble do kuchni z drewna. To samo tyczy się stołu, a także krzeseł czy nawet ławki. Podobnie jak w przypadku podłogi i tutaj może pojawić się kamień, który warto wykorzystać jako blat kuchenny. Jedno jest pewne – nie bój się wybierać dekoracyjnych mebli, które w efekcie końcowym z pewnością będą wyglądały bardzo efektownie.

PODSUMOWANIE

Kuchnia w stylu rustykalnym zdobywa z roku na rok coraz większą popularność. Nie ma w tym nic dziwnego. Mieszkanie jest dla nas oazą spokoju. Miejscem, gdzie po ciężkim dniu w pracy chcemy się zrelaksować i po prostu odpocząć. Styl rustykalny wydaje się być zatem idealnym sposobem na uzyskanie sielankowej atmosfery. Choć w takich pomieszczeniach dzieje się dość dużo to tak naprawdę każda rzecz jest przemyślana i nadaje odpowiedni ton. Chcąc uzyskać odpowiedni efekt warto skorzystać z powyższych wskazówek, które pomogą każdemu z nas stworzyć przytulny i ciepły klimat w kuchni.

Dodaj komentarz