Łazienka w morskich falach

571 0

Łazienka tonąca w błękitnych falach? Bursztynowy piach pod stopami? Delfiny w zasięgu naszej dłoni, przepływające tuż koło nas? Jest tak wiele możliwości na stworzenie wnętrza tak, aby w wyobraźni usłyszeć szum wody i poczuć delikatną bryzę. Zaaranżowanie łazienki w odwołaniu do natury mórz i oceanów to pomysł na naprawdę oryginalne pomieszczenie!

Siła iluzji

Do stworzenia niezwykłej iluzji wystarczą nam odpowiednio dobrane płytki oraz… lustra. Do tego celu bardzo dobrze będą nadawać się ceramiczne albo szklane płytki mozaikowe. Najbardziej pasującym kolorem będzie turkus lub delikatny, jasny błękit. Specyfiką płytek mozaikowych jest możliwość przeplatania kolorów – w ten sposób można stworzyć efekt ściany mieniącej się i skrzącej w promieniach świetlnych, niemalże jak przejrzysta tafla wody. Na podłodze sprawdzą się płytki heksagonalne w podobnym odcieniu. Dopełnić wrażenie mogą dobrze umiejscowione lustra. Lustro na całą długość ściany albo przyozdobienie nimi dwóch graniczących ze sobą ścian, lub zamontowanie lustrzanej szafki pod umywalką, to sposób na optyczne powiększenie wnętrza. W połączeniu z „morskimi” płytkami otrzymamy wrażenie otaczającej nas dookoła wody.

Fototapety

Ścienna dekoracja wnętrza w postaci ogromnego zdjęcia cieszy się dużą popularnością. Nic dziwnego – jest przecież w stanie przenieść nas do innej, wymarzonej przestrzeni! Znajdujące zastosowanie w sypialniach, kuchniach czy salonach z powodzeniem spełnią swoją rolę również w łazience. Do tego typu pomieszczenia konieczny będzie wybór fototapety odpornej na wilgoć i parę wodną. Fototapety laminowane czy panele szklane z pewnością dadzą sobie radę w tak trudnych warunkach i umilą wystrój naszego domowego salonu SPA. Wystarczy tylko odnaleźć odpowiedni, morski (tudzież oceaniczny), wzór – nic prostszego! A jednak… możliwości wyboru jest tak wiele, że naprawdę można stracić głowę! Wedle życzenia możemy być: nad wodą, pod wodą, z morskimi stworzeniami – bez morskich stworzeń, podziwiać słońce spokojnie zachodzące za taflę morza lub znaleźć się w środku sztormu, na falach, pod falami, na plaży z krabami – bez krabów, na łodzi , pod łodzią, obok łodzi, naprzeciwko łodzi…- słowem: wszystko co nam się tylko zamarzy! Rozwiązanie proste, a bajeczne!

Efekt 3D

Czyli szklana podłoga 3D. Wykonanie takiej podłogi wymaga precyzyjnej pracy i poniesienia większych kosztów, jednak efekt, który pozostanie z nami na lata, jest po prostu bezcenny. Wybór zdjęcia należy do nas samych i tak jak w przypadku fototapety możemy przebierać do woli. Do klimatu morskiego najbardziej nadadzą się zdjęcia podmorskiego świata, przejrzystej toni morskiej albo niewielkich fal zalewających piaszczystą plażę, więc… nurkowanie czy może spacer brzegiem morza? Takie rozwiązanie jest i bezpieczne (powierzchnia podłogi 3D jest antypoślizgowa), i wygodne (gładkość i brak zakamarków – fug w tradycyjnych podłogach – ułatwia czyszczenie), i niezwykle efektowne. Nie zapominajmy jednak, że na tę efektywność wpływa jakość zdjęcia oraz jakość wykonania.

Bliżej tego co niedostępne

U początków cywilizacji greckiej w starożytności leży rozkwit sztuki egejskiej. Jedną z cech charakterystycznych dla zdobień wysp Morza Egejskiego było odwołanie do natury morskiej: tworzenie mozaik i fresków z delfinami, różnymi stworzeniami podwodnymi, czy falami. Starożytni Grecy otaczali się tym, co było im dobrze znane i z czym mieli kontakt na co dzień. My, dzisiaj, mamy inne możliwości – możemy stworzyć wokół siebie przynajmniej namiastkę tego, co jest dla nas niedostępne i obce. Łazienka okazuje się być idealnym miejscem do tego typu eksperymentów.

Dodaj komentarz