Nowoczesne oświetlenie ogrodowe.

860 0

Coraz bardziej doceniane przez ogrodników i dekoratorów, oświetlenie słoneczne ma wszystko, czego potrzeba: oprócz łatwości obsługi, konserwacji i instalacji (brak wykopów i kabli elektrycznych!), oszczędza energię i zmniejsza wpływ na środowisko. Odkryj nasz szeroki wybór, który dostosuje się do wszystkich Twoich potrzeb.

Jak to działa?

Oświetlenie słoneczne w ogrodzie działa dzięki systemowi LED i czujnikom fotowoltaicznym, które magazynują energię słoneczną i uwalniają ją o zmroku, włączając się automatycznie dzięki czujnikowi ciemności. Baterie lamp słonecznych są ładowane w ciągu dnia, aby zapewnić światło w nocy.

Jaką intensywność wybrać?

W zależności od natężenia światła, którego potrzebujesz! W przypadku oświetlenia słonecznego jest ono mierzone w „lumenie”, jednostce natężenia światła. Idealne do oświetlania i znakowania, „niskie światło” może być przyciemniane od 1 do 3. Aby stworzyć użyteczny znacznik świetlny, na przykład w pobliżu garażu, lub aby oświetlić przejście, należy wybrać „wysoki lumen” (od 3 do 300 jednostek). Łącząc wzornictwo i zaawansowaną technologię, „bardzo wysoki strumień świetlny” (300 jednostek) zapewnia oświetlenie porównywalne z oświetleniem elektrycznym.

Jak ich używać?

Chcesz podkreślić jakiś element ogrodu (drzewo, fontanna, detal architektoniczny)? Naświetlacze są idealne. Aby wytyczyć aleję lub ścieżkę, należy pomyśleć o pachołkach słonecznych w kształcie latarki. Łatwe do ustawienia, można je ustawić w mgnieniu oka: wystarczy wcisnąć je kilka centymetrów w ziemię.

Oświetlenie ścienne tworzy punkt świetlny. Przewodniki w nocy wskazują miejsce docelowe, do którego należy dotrzeć (garaż, drzwi wejściowe) i przyczyniają się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa.

Ledowe girnalandy są wreszcie świątecznym elementem dekoracyjnym każdego wieczoru. Bardzo dekoracyjne są również żarówki przeznaczone do postawienia na stole lub zainstalowania na drzewie.

Nasza rada.

Instalacja – Lampy solarne wyginają się na każde Twoje życzenie. Po prostu unikaj miejsc, które są zbyt zacienione, aby nie pozbawić ich źródła energii.

Konserwacja – panel słoneczny należy czyścić co sezon, aby zoptymalizować jego jasność. Baterie do słonecznych lamp ogrodowych są zwykle wymieniane co roku.

Moc – Światła słoneczne o natężeniu od 1 do 100 lumenów doskonale nadają się do tworzenia atmosfery. Aby uzyskać mocniejsze światło, należy użyć minimum 100 lumenów.

Zimowanie – Chociaż mogą one dobrze działać w zimie, światła słoneczne wystarczą na dłużej, jeśli będziesz je chronić przed zimnem.

Dodaj komentarz