Odkryj domowe mini szklarnie.

558 0

Życie w środowisku miejskim, w pobliżu wszystkich udogodnień i zajęć jest bardzo przyjemne, ale ale z drugiej strony mieszkaniu nieuchronnie utrudnia ogrodnictwo. Najbardziej sfrustrowani ogrodnicy przekształcą swoje wnętrze w prawdziwy ogród botaniczny, ale można też po prostu zdecydować się na najnowszy zielony trend: mini szklarnię! Mały i praktyczny, pozwala na zaprojektowanie mini-ogrodu bez zajmowania dużo miejsca. Chroń swoje rośliny, wystawiając je w salonie, przedpokoju lub w kuchni. Ten eko-system pozwalający Twoim roślinom na życie i wzrost staje się idealnym pretekstem do rozkoszowania się odrobiną zieleni w domu, a jednocześnie stanowi sam w sobie element dekoracyjny. Poddaj się szybko temu nowemu trendowi w dekoracji roślin!

1 – Jak wybrać swoją mini-szklarnię i gdzie ją zainstalować?

Aby stworzyć swoją mini-szklarnię, istnieje wiele możliwości wyboru pojemnika: kwadratowy lub prostokątny przez większość czasu, można być o wiele bardziej kreatywnym i wybrać okrągły pojemnik. Jeśli chodzi o styl, wszystko jest możliwe: terrarium w kształcie dzwonu, wieszaki z cynku lub mosiądzu, bardziej klasyczna drewniana mini szklarnia, akwarium odwrócone, wazon lub słoik. Musisz po prostu preferować szkło dla materiału, plastik może być również opcją, ale jako drugi wybór. Wreszcie, niezależnie od kształtu i stylu, najważniejsze jest, aby respektować potrzeby roślin: Twoja mini szklarnia powinna być zatem umieszczona na werandzie lub niedaleko od źródła naturalnego światła, raczej w pobliżu grzejnika. Należy jednak uważać na bezpośrednie światło słoneczne, które może spalić liście niektórych roślin.

2 – Jakie rośliny do uprawy w mini-szklarni?

Aby stworzyć swój mini-szklarnię, wskazane będzie preferowanie małych roślin, takich jak kaktusy i rośliny soczyste, ale także miniaturowe storczyki, rośliny mięsożerne lub tropikalne mini-rośliny, takie jak paprocie.
Uwaga: nie zaleca się mieszania kilku rodzajów roślin w mini-szklarni. Rzeczywiście, lepiej jest zaplanować dwa oddzielne mini-szklarnie w celu zaspokojenia potrzeb każdej rośliny: jeden dla roślin wymagających dobrego poziomu wilgotności, a drugi dla tych, które wymagają bardziej suchej uprawy.
We wszystkich przypadkach należy postępować według warstw do instalacji: żwir z dodaną ziemią doniczkową dla sadzarki. Konieczne jest również zapewnienie dobrego drenażu.

3 – Na co zwracać uwagę?

Nawet jeśli mini-szklarnia wymaga stosunkowo niewielkiej konserwacji, ważne jest, aby dbać o nią regularnie, tak aby stała się ponadczasową częścią dekoracji roślinnej.
Głównym problemem jest rozprzestrzenianie się pleśni. W celu zwalczania tego zjawiska zaleca się zapewnienie dobrej wentylacji roślin, a tym samym uniknięcie kondensacji. Ponadto należy zawsze dobrze spłukiwać i suszyć pojemnik czystą ściereczką, aby uniknąć tworzenia się mgły. Na koniec, pamiętaj, aby co miesiąc usuwać uszkodzone liście.
Uwaga: niektóre modele dekoracyjne nie są wodoodporne, a przecieki wody mogą uszkodzić meble i dywany, pomyślcie o tym!

Mini-szklarnia jest teraz nowym trendem w dekoracji roślin. Pochodzący z Kalifornii w tym samym czasie, co trend na kaktusy i inne sukulenty, jest teraz istotną częścią nowoczesnego i autentycznego wnętrza.

Odtwarzając czynniki klimatyczne sprzyjające życiu roślin w Twoim mieszkaniu, mini szklarnia oferuje Ci całkiem zielone otoczenie. Jedyne, co musisz zrobić, to wybrać swój pojemnik, rośliny, które będą Ci odpowiadały i pozwolą wyrazić się Twojej kreatywności.

Dodaj komentarz