Różnica między biurkiem pracowniczym a biurkiem kierowniczym. Które wybrać?

560 0

Różnica między biurkiem pracowniczym a biurkiem kierowniczym. Które wybrać? Jakie wybrać biurko? Dobre pytanie dla tych, którzy urządzają swoje pierwsze biuro lub prywatne studio. Biurko to mebel, z którego będziesz korzystać na co dzień i przez długie lata. Dlatego musi w 100% odpowiadać Twoim potrzebom. Ważnymi czynnikami są: struktura, materiały, kolor i drobne szczegóły, które są czasami niedoceniane, takie jak wysokość lub krawędzie.
Biurko to podstawowy mebel w biurze. Wybierając je, należy wziąć pod uwagę różne czynniki, takie jak projekt otoczenia architektonicznego, funkcjonalność w odniesieniu do warunków pracy oraz rola osób, które będą z niego korzystać.
Przy wyborze biurka należy rozpatrzyć kilka podstawowych punktów, aby wyjaśnić kategorie obecnych modeli i różne szczegóły, na które należy zwrócić uwagę.

Biurko pracownicze lub kierownicze

Jedną z pierwszych ocen, które biurko należy wykonać, jest to, czy potrzebujesz biurka pracowniczego czy kierowniczego. Jaka jest różnica?
Biurka pracownicze są najczęściej spotykane w biurach. Przeznaczone są dla osób, które cały dzień pracują przy komputerze i takie biurka mają na celu ułatwienie codziennej pracy i promowanie odpowiedniego komfortu w godzinach aktywności.
Biurka kierownicze mają te same cele, ale są znacznie bardziej zorientowane estetycznie niż pracownicze. Biurka kierownicze znajdują się w gabinetach zarządczych, więc ich istotnym zadaniem jest reprezentowanie z elegancją i stylem firmy w obecności klientów, przedstawicieli handlowych i partnerów. Charakteryzują się wysoką jakością materiałów wykończeniowych i większymi gabarytami w porównaniu z biurkami pracowniczymi.

Funkcje i akcesoria biurka pracowniczego

Zacznijmy od stanowisk pracowniczych. Specyfika tego typu biurek różni się w zależności od wykonywanej pracy i potrzeby interakcji z kolegami i współpracownikami. Dlatego zmienia się kształt biurka i rozmiar. Oto kilka funkcji, które mogą ułatwić wybór odpowiedniego biurka:

• Kątowy kształt
W przypadku dużych biur lub zadań, które wymagają więcej niż jednego komputera, biurko narożne pozwala z większą łatwością przemieszczać się z jednego miejsca do drugiego.
• Biurko z pojemnikami
Komfort bez przestrzeni czy przestrzeń bez komfortu? Możesz mieć jedno i drugie, wybierając biurko złożone z półek, szuflad i pojemników, które można dowolnie łączyć.
• Biurka składane.
Biura niestety nie zawsze są odpowiednio duże, ale nie zmniejsza to zapotrzebowania na biurka. Problem występuje głównie w przypadkach, gdy liczba stanowisk pracy jest zmienna. Innowacją są solidne biurka składane, które można zamknąć i przechowywać, gdy nie są używane.
• Biurka z regulowaną wysokością
Ta funkcja jest przydatna ze względów posturalnych i dla codziennego komfortu, ale jest również odpowiedzią na inne specyficzne potrzeby. Czasami niektóre zadania mogą wymagać powierzchni nośnej, która jest eksploatowana w pozycji stojącej i z tego powodu istnieją również biurka z regulowaną wysokością.

Estetyka i komfort biurek kierowniczych

Można powiedzieć, że wybór biurka kierowniczego jest prostszy niż pracowniczego, bo choć ma wiele estetycznych wymagań, musi spełniać mniej praktycznych kryteriów, ale wymaga szczególnej uwagi na inne szczegóły. Rzut oka na meble gabinetu może bowiem wpłynąć na postrzeganie firmy przez klientów czy partnerów biznesowych, a biurko jest elementem wizualnym o silnym oddziaływaniu, podobnie jak fotel, który jest ważnym elementem reprezentacyjnym. Z tego powodu przy wyborze stylu biurka kierowniczego należy wziąć pod uwagę również linię, która kojarzy się z prowadzoną działalnością. Nie brakuje różnorodności, a biurko, jak każde biuro, może mieć liniowy i elegancki ton, minimalistyczny, z zazębiającymi się kształtami, nowoczesny lub klasyczny wygląd vintage. To oczywiście tylko niektóre z wielu odmian.
Z punktu widzenia komfortu istnieją więc biurka dla kadry kierowniczej o regulowanej wysokości lub z przydatnymi akcesoriami, takimi jak szuflady i pojemniki.

Oprócz biurek dostosowanych do wszelkich potrzeb w asortymencie biurek można znaleźć odpowiednią równowagę między jakością a wygodą. Do dyspozycji klientów są nie tylko biurka najlepszych krajowych marek, ale także produkcje zaprojektowane i wykonane na zamówienie.

Dzięki takiemu rozwiązaniu można zaspokoić potrzeby indywidualnego klienta, tworząc każdy element według potrzeb zamawiającego. Ponadto do każdego rodzaju blatu można dodać przeloty na kable lub inne szczegóły, aby każde stanowisko robocze było bardziej praktyczne i funkcjonalne.

Dodaj komentarz