Stwórz mini ogród wodny.

1003 0

Lato wprawdzie minęło, ale czemu nie pomyśleć o następnym sezonie wakacyjnym już dzisiaj? Dlaczego nie stworzyć małego wodnego punktu, który ożywi Twój balkon lub taras? Może być nawet używany jako letnia rezydencja dla ryb akwariowych.

Przygotowanie.

Prawie każdy pojemnik można przekształcić w miniaturowy ogród wodny. Oferujemy również szeroki wybór pojemników bardzo dekoracyjnych (drewniana półbeczka, donica żywiczna lub terakotowa). Idealnie byłoby, gdyby Twój pojemnik miał co najmniej 30 cm głębokości i co najmniej 60 cm średnicy.

Pojemnik należy czyścić czystą wodą. Sprawdź jego wodoszczelność W przypadku starej beczki, konieczne będzie ułożenie jej z czarną folią polietylenową.
Na dnie pojemnika zainstaluj kamienie o różnej wielkości, które będą pełnić funkcję regulatora termicznego i pozwolą Ci bawić się wysokościami roślin, które zainstalujesz. Zainstaluj swój mini-ogródek wodny w miejscu o stałym nasłonecznieniu, tak aby woda się rozgrzewała, a rośliny dobrze rosły. Ale unikaj pełnego słońca.

Rozwój.

Niezbędne dla ekosystemu rośliny dostarczają tlen i przyczyniają się do naturalnego oczyszczania wody, zwalczając tym samym glony. Można wybrać jeden z trzech rodzajów roślin, które mają być mieszane w zależności od smaku, biorąc pod uwagę wielkość pojemnika.

Rośliny palustrynowe lub „brzegowe” lubią mieć swoje korzenie w wodzie, ale ich liście są napowietrzne.
Pływające rośliny z rodziny nimfaeum mają kwiaty i liście, które unoszą się na powierzchni.
Rośliny wodne przynoszą tlen do wody poprzez liście, które rosną pod powierzchnią.

Podczas ustawiania należy zabezpieczyć glebę dla roślin kamykami. Uzupełnij dekorację drewnem dryfującym i kamieniami dekoracyjnymi.

Pielęgnacja.

Aby utrzymać staw w czystości należy regularnie sprawdzać poziom wody i usunąć wszelkie glony, które mogą pojawić się na powierzchni. Zimą najlepiej jest przynieść swój miniaturowy staw do domu, ponieważ niektóre pojemniki mogą pękać, gdy woda zamarza i pęcznieje.

Materiał.

Do realizacji tego projektu potrzebne będą: pojemnik, ziemia doniczkowa, specjalne kosze na rośliny wodne, kamienie i rośliny wodne do dekoracji.

Porada.

Aby zagwarantować jakość wody, należy pamiętać o umieszczeniu na dnie pojemnika 15 cm podpory bakteryjnej typu akwalit. Nasi pracownicy działu sprzedaży chętnie udzielą Ci więcej informacji w sklepie. Pamiętaj o dodaniu nawozu typu ferropol dla roślin wodnych.

Wiedziałeś o tym?

Do stworzenia mini ogrodu wodnego potrzebne są specjalne doniczki z otworami w nich, które umożliwiają bezpośredni kontakt korzeni z wodą. W ten sposób będą mogli uzyskać substancje, których potrzebują do swojego wzrostu.

Jeśli chcesz, możesz pozwolić swoim rybom akwariowym spędzić lato w swoim stawie. Oto lista ryb i bezkręgowców, które można znaleźć na naszych półkach, które mogą ewoluować na zewnątrz:

Betta splendens ● Boraras brigittae ● Boraras maculatus ● Boraras merah ● Brevibora dorsiocellata ● Cardinia cd. cantonensis ● Caridina ● multidentata ● Corydoras habrosus ● Corydoras pygmaeus ● Danio margaritatus ● Dario dario ● Hyphessobrycon amandae ● Iriatherina werneri ● Microdevario kubotai Nannostomus marginatus ● Neocaridina heteropada ● Paracheirodon innesi ● Paracheirodon simulans ● Poecilia reticulata ● Poecilia wingei ● Pseudepiplatys annulatus ● Pseudomugil gertrudae

Dodaj komentarz