Świece na stole bożonarodzeniowym.

664 0

Do udanej bożonarodzeniowej dekoracji stołu niezbędne są pewne elementy. Po wybraniu motywu dekoracji, wszystko musi pasować do siebie: naczynia, świece, obrus i zastawa stołowa. Na koniec najważniejszy element – główna koncepcja tegorocznej dekoracji.. Musi być również idealnie zgodna z tematem i musi wywierać silne wrażenie na Twoich gościach. Nadaje stołowi strukturę, narzuca określony styl i dodaje finezji.

1 – Wybór świec.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, aby stworzyć swój centralny element, jest staranne dobranie świec, które go tworzą. Ważne jest, aby respektować harmonię kolorów i kształtów, ale można bawić się rozmiarami. Dla klasycznego prostokątnego ułożenia, decydujemy się na 4 świece cylindryczne.
Uwaga: przy okrągłym stole należy wybrać kompozycję z jedną dużą świecą w środku oraz standardowy prostokątny stół 8-osobowy, preferujemy układ podłużny z 4 świecami.

2 – Wybór pojemnika.

Drugim krokiem jest wybór pojemnika, który będzie wspierał i prezentował Twoją aranżację. Idealnie jest zdecydować się na plastikowy spodek z wbudowaną pianką kwiatową. Można już je znaleźć w wielu kwiaciarniach Wystarczy tylko zwilżyć piankę. Jeśli zdecydujesz się na inne rodzaje pojemników, takie jak ceramiczne lub szklane miski, powinny być one spienione.

3 – Mocowanie świec.

Ten etap techniczny składa się z przewodów grzejnych z płomieniem, należy uważać, aby trzymać je szczypcami, aby się nie poparzyć, a następnie wcisnąć je w środek każdej świecy na 2 do 3 cm. Aby lepiej trzymać świece, obróć końcówki przewodów i wepchnij je do pianki. Należy zwrócić uwagę na estetyczne ułożenie świec i zachowanie takiej samej odległości pomiędzy nimi.

4 – Ekologizacja.

Po delikatnym umieszczeniu świec na musie, umieść je w zieleni. Wybierz ładną mieszankę roślin iglastych lub liściastych, aby zróżnicować kolory. Oczyścić dno łodyg, przeciąć je ukośnym nożem i wbić w mech w kierunku układu. Najlepiej jest trzymać rośliny nisko i nie kłuć elementów zbyt wysoko, ryzykując, że będą zbyt blisko świec.

5 – Dekoracja

Na tym etapie, pozwól swojej wyobraźni zaszaleć. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest ułożenie dużych elementów dekoracyjnych, takich jak choinka i kulki świąteczne, a następnie przyjść małe wykończenia: gwiazdy, płatki, postacie, laski cynamonowe.

6 – Opcjonalne kwiaty.

W tym momencie, twoja dekoracja jest skończona. Możesz jednak dodać świeże kwiaty do swojej głównej części, aby uzyskać bardziej naturalny efekt. Kiedy już wyblakną, delikatnie usuń je, aby móc cieszyć się aranżacją jeszcze przez kilka tygodni.

Podsumowanie.

Z jednego domu do drugiego tradycje są inne: jedni lubią, gdy miejsce spotkań zmienia się co roku, inni są bardziej przywiązani do utrzymania tego samego miejsca. Życzenie pozostaje jednak takie samo: aby ten wieczór był najbardziej niezapomniany dla wszystkich jego gości.

Dodaj komentarz