Taras lub balkon w stylu bohemy.

872 0

Kto nigdy nie chciał cieszyć się gustownie urządzonym tarasem lub balkonem, aby cieszyć się pięknymi dniami razem, z rodziną lub przyjaciółmi? Nie ma nic lepszego od tego, by dobrze się bawić i wnosić prawdziwy plus do swojego mieszkania. Przecież dobrze zaprojektowany wygląd zewnętrzny z kilkoma dobrymi elementami wyposażenia, dekoracyjnymi akcesoriami i wysokiej jakości roślinami nadaje Twojemu mieszkaniu miękkości, bohemy i szyku. Jak możesz zmienić swój wygląd zewnętrzny w modną, szykowną i bohemiczną przestrzeń?

Bohema i szyk na zewnątrz zaczyna się od wyboru mebli.

Aby nadać Twojemu tarasowi lub balkonowi ducha bohemy, której szukasz, niezbędny jest wybór mebli. Dążenie do naturalnego, ręcznego, a nawet etnicznego wyglądu. Dobra wiadomość jest taka, że masz szeroki wybór foteli, stołków i stołów do kawy w patynowanym drewnie, ratanie lub wiklinie oraz niskich ławek w bambusie lub nawet w palecie. W ten sposób powstaje scena dla cyganerii z przytulną stroną sprzyjającą odprężeniu i ucieczce.
Nie zapomnij o szczegółach, które robią wielką różnicę, takich jak wiszący hamak, który wnosi lekkość do całości. A na podłogę, dywan w sitowie morskim, kokosowy lub bawełniany utkany w geometryczne wzory czyni cuda. W niektórych przypadkach można również powiesić na ścianach przy użyciu naturalnych materiałów, takich jak bawełna lub len.

Jeśli chodzi o kolory, wybierz delikatne odcienie (beżowy, kremowy, biały…) lub, w zależności od nastroju, jasne i ciepłe kolory, takie jak odcienie ochry. Tak czy inaczej, będziesz celował w byka, bo te odcienie są szczególnie modne.

Trendowe akcesoria i egzotyczne rośliny.

Cyganeria i szykowny wygląd zewnętrzny obejmuje również dodatki, takie jak graficznie wzorzyste poduszki, które nadają modny wygląd fotelom i ławkom. Daj się ponieść inspiracjom kultury afrykańskiej, indyjskiej czy balijskiej. Gwarantowany efekt!
Ponadto, zainstaluj kilka kutych latarni, lampionów i innych metalowych lub drewnianych zawieszeń, aby nadać lekkości na zewnątrz, jednocześnie przynosząc odrobinę pionowości. Posiadają również szereg lamp słonecznych, które zapewniają relaksującą atmosferę sprzyjającą atmosferze przyjaznej dla otoczenia. Nie wahaj się igrać z różnymi wymiarami, aby stworzyć rodzaj braku równowagi, który pomaga nadać całościową harmonię.
Kolejna rada: zainstaluj oświetlone girlandy wzdłuż ścian. Wianki, które emitują ciepłe, jasne, białe światło, są idealne do uzyskania przytulnego efektu.

Taras z dekoracją roślinną.

Teraz pozostaje zakończyć ten układ z roślinami i kwiatami. Tutaj znowu, wybór jest ogromny, by nie powiedzieć nieograniczony, ale dla bohemy, szyk i modne zewnątrz, dążyć do roślin, które są zmiana sceny. Rośliny, które żyją bardzo dobrze na naszych szerokościach geograficznych, a jednak pochodzą z daleka. Ideą jest stworzenie atmosfery sprzyjającej ucieczce, podróżom, a co za tym idzie – relaksowi. Na pewno pokochasz rośliny śródziemnomorskie, takie jak limonka cytrusowa, oleander , drzewo oliwne, ale także dipladenia, aby zabarwiać swoje otoczenie przez całe lato. I dlaczego nie pojedziemy jeszcze dalej? W tym przypadku kaktusy, bambusy i bananowiec doskonale dopełnią obraz. Na koniec, pomnóż donice o różnych rozmiarach i z różnych materiałów: terakota, cynk, bambus dokończą Twoją dekorację zewnętrzną.

Jak widać, uczynienie z zewnątrz modnej, bohemicznej i szykownej przestrzeni nie jest skomplikowane. Wystarczy kilka dobrych składników i niech Twoja inspiracja mówi sama za siebie!

Dodaj komentarz