Wirtualne spacery – pokaż się światu

834 0

Dzięki coraz nowocześniejszym rozwiązaniom fotograficznym, posiadamy możliwość dowolnego poruszania się po praktycznie całym świecie. Specjalne 360-stopniowe kamery, umożliwiają sfotografowanie wybranego miejsca, a następnie umieszczenie go w bazie Google Maps Street View.

Technologie wykorzystywane do wirtualnych spacerów

Od pewnego czasu, możliwość zrobienia zdjęcia, przypominającego wirtualny spacer posiadają użytkownicy Facebooka oraz niektórych modeli telefonów. Nie jest to jednak nawet minimalnie zbliżone do efektu jaki obserwujemy podczas korzystania z wirtualnego spaceru, wykonanego profesjonalnym sprzętem. Do tego typu projektów wykorzystuje się specjalne 360-stopniowe kamery, aparaty lub drony. Uzyskanie pożądanego efektu, wymaga zrobienia zdjęć w odpowiednich odległościach, a czas potrzebny do wykonania jednego z nich to około 5 minut. Przed rozpoczęciem, należy jednak wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim – ilość osób, które będą znajdywały się w danym miejscu w momencie wykonywania zdjęć. Sesję najlepiej wykonywać w godzinach, w których nikt nam nie przeszkodzi. Kolejnym czynnikiem jest – pogoda. Podczas tworzenia wirtualnego spaceru, bardzo ważne jest oświetlenie, które nie sprawdzi się na przykład podczas burzy.

Gdzie najlepiej sprawdzi się wirtualny spacer?

Wirtualne spacery, to świetna możliwość pokazania trudno dostępnych oraz odległych miejsc, choć nie jest to zasada, której musimy się kurczowo trzymać. Ten rodzaj przedstawienia przestrzeni, sprawdzi się zarówno podczas dokumentowania Chińskiego Muru, ale i również swojej małej firmy, czy mieszkania. Może wydawać się, że jest to zbyt odległe porównanie, ale takie są fakty. Wirtualne spacery mogą być ogromnym ułatwieniem dla biur nieruchomości, ponieważ potrafią znacznie zmniejszyć ilość czasu wykorzystywanego na pokazywanie mieszkań, które nie spodobają się klientom. Profesjonalną ofertę wirtualnych spacerów, znajdziemy na stronie http://spacery360.com/. Sprawdź i przekonaj się o spektakularnych efektach.

Dodaj komentarz